ANASAYFA     HAKKIMIZDA     SERVİS     ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ     İLETİŞİM  
Panasonic Broadcast
ideas for life
Türkiye Broadcast Distribütörü
    
Anasayfa >> Ürünler >> Broadcast >> VARICAM Ailesi >> Kameralar >> AU-EVA1
VARICAM Ailesi
 
Broadcast AU-EVA1

5.7K Süper 35 mm Sensörlü Kompakt Kamera

5.7K Süper 35 mm Sensörlü, yepyeni kompakt ve hafif tasarımlı AU-EVA1, elde çekim için özel olarak uyarlanmış olmasının yanında belgesel, reklam ve müzik klipleri için de idealdir. 
• 5.7K Süper 35 mm sensör (5720x3016)
• 14 stop’lu dinamik aralık
• Çift duyarlılık ISO 800 & 2500
• EF Lens Yuvası
• 4K 10 bit 4:2:2 ve RAW

5.7K Süper 35 mm Sensör

Kompakt ve hafif tasarımlı sinema kameramız AU-EVA1, gerçek sinematografik görüntüler için yeni tasarlanmış 5.7K Süper 35 mm’lik (5720x3016, yaklaşık 17.25 milyon piksel) içerir. 5.7K sensör, daha yüksek özgün bir çözünürlükten başlayarak 4K, UHD, 2K ve hatta 720p ile karşılaştırıldığında daha yüksek çözünürlüklü bir görüntü oluşturur. Artırılmış renk bilgileri daha keskin ve daha doğru görüntüler ortaya çıkarır.

800 & 2500 Değerinde İki Ana ISO Ayarı

EVA1, tıpkı VariCam 35, VariCam LT ve VariCam Pure modelleri gibi iki ana ISO içeriyor. Sensörün bambaşka bir biçimde okunabilmesini sağlayan bir işlemden yararlanan iki ana ISO, görüntü kalitesini düşürmeden sensörden daha çok bilgi alır. Bu da gürültü veya diğer olgularda artış olmaksızın, standart bir hassasiyetten yüksek bir hassasiyete geçebilen bir kamera ortaya çıkarır. İki ana ISO, görüntü yönetmenlerinin sette daha az ışık kullanmasına imkan tanıyarak zaman ve maliyet tasarrufu olanağı sunar ve aynı zamanda sanatsal bağlamda çeşitli tercihler sağlar. 

V-log / V-gamut

Film yapımcıları için doğru renkleri ve zengin cilt tonlarını yakalayabilmek olmazsa olmazlardan biridir. Tıpkı VariCam serisi sinema kameraları gibi EVA1, 14 stop’lu dinamik aralık yaratabilme kapasitesiyle yüksek dinamik aralık ve geniş renk yelpazesi sağlayacak V-Log/V-Gamut çekimi içerir. V-Log, negatif filmi anımsatan log eğrisi özelliğine sahipken, V-Gamut ise filmden bile daha büyük bir renk alanı sağlar. EVA1, VariCam serisinin başarısı kanıtlanmış renk ölçümünü bünyesine katacak.

Yüksek Kare Hızı Kaydı 4K 60 fps/2K 240 fps

Kullanıcılar, AVCHD yanı sıra MOV sarılmış codec’ler ile 4K’da bile 10 bit’e kadar 422 arasında seçim yapabilir. 4K, UHD, 2K, Full HD ve HD çekimle EVA1; 4K/UHD için 59.94fps/50fps, 2K/Full HD için 120fps/100fps ya da yüksek hızlı çekim için 240fps/200fps (kırpılmış alan) hız sunar.

Yüksek Aksiyonlu Sinema Çekimleri

Yalnızca 1,2 kg (sadece gövdesi) ağırlığında, kompakt boyutu (17 cm x 13,5 cm x 13,3 cm) ve çıkarılabilir el tutacağıyla EVA1, elde çekim uygulamalarında verimli bir çekim için kullanılabilir ve drone'a, denge halkasına veya karmaşık, ancak düzgün kamera hareketleri için jib koluna monte edilebilir. Ayarlanabilir el tutamacında menü, REC başlat/durdur, iris ve kullanıcı tanımlı iki düğmenin de aralarında bulunduğu birkaç denetim vardır. LCD monitör, dokunmatik panel işlevine sahip olup montajda esneklik sağlar.

EF Yuvasına Uygun Lensler

Kamera, yerel EF yuvası kullandığından kameramanlar birden çok üreticiye ait sinema tarzında birinci kalite ve zoom lensler de dahil olmak üzere geniş bir EF lens ekosistemine erişebilir.

E.I.S. ve Entegre ND Filtreler

Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) teknolojisi, kameranın titremesini ve bulanıklığı telafi etmek için kullanılır ve belgesel veya yüksek tempolu projelerde elde tutarak veya omuzda taşıyarak, çekimlerin kusursuz hale getirilmesine yardımcı olur. Lens yuvasının arkasındaki 2., 4. ve 6. stop'larda yerleşik ND filtresi doğru bir pozlama kontrolü sağlar. EVA1, bir düğmeye basıldığında IR Kesme filtresinin yoldan çıkıp sensöre gitmesini de sağlar. Bu kızılötesi kontrolü sayesinde, benzersiz fotoğraf efektleri ve gece görüşü mümkündür.

Düşük Maliyetli Medya / SD Kart Kaydı

EVA1, Relay Rec (sürekli kayıt) ya da Simul Rec (eşzamanlı iki kayıt) ile görüntü alma seçeneğiyle iki SD kart yuvasına kaydeder. Stop motion çekimi için tek kare video sağlayan tek çekim kaydı da vardır.

Profesyonel Özellikler

Profesyonel video üretim aracı olan EVA1, Dolby Audio™ • kodlamasıyla ikili dengeli XLR ses girişi sunar. Her birinin ayrı ayrı ayarlanabildiği, HDMI ve SDI’da 4K kapasiteli videolar üreterek HD’nin viewfinder ya da başka bir üçüncü kişi monitöre aktarılmasını, diğer yandan 4K’nın dış kaydedici veya monitöre gönderilmesini sağlar. Bu sınıftaki diğer kameraların aksine EVA1’de Zaman kodu Giriş/Çıkış özelliği desteklenir. AJ-WM50 WIFI adaptörünün eklenmesiyle tüm EVA1 menü işlevleri, özel uygulamanın kullanılmasıyla IOS veya Android cihazlarda uzaktan kontrol edilebilir.
• Dolby, Dolby Audio ve Double D sembolü Dolby Laboratuvarları'nın tescilli markalarıdır

    © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Tel: + 90 216 425 17 00      Faks: + 90 216 425 17 04      yayincilik@basari.com.tr